Сайт для врачей и фармацевтов
Карта сайта Сделать стартовой Добавить в избранное
Loading
Медицинский информационный портал
Системы удаленного осмотра: как сэкономить на обязательных медосмотрах?

Удаленный осмотр — это процедура, позволяющая определить готовность сотрудника к выходу на рейс/смену без личного присутствия медицинского специалиста. Она реализуется с помо..


Что такое тонометр на запястье и кому он показан

Чем полезен тонометр на запястье? Артериальное давление – жизненный показатель, который крайне важно контролировать. Данная величина показывает, какую силу кровь, выталкиваем..


Прием антипсихотиков повышает риск смерти у несовершеннолетних

Исследователи разбили пациентов на три группы – дети и взрослые, получавшие терапию антидепрессантами и психостимуляторами; дети и юные взрослые, получавшие терапию пониженны..


Медики раскрыли, как диагностировать рак почек

Это позволяет сделать стандартный анализ крови, заключили авторы проекта...


Нормы здорового артериального давления изменились

Заявление о новом нормативе в отношении показателей артериального давления прозвучало на ежегодной кардиологической конференции в Мюнхене, а сами нормы опубликовал на своих страниц..


Кабмін підтримав скасування дозволів на цілительство

Проект закону ініціювало Міністерство охорони здоров'я на початку січня 2018 року..


Ученые предлагают учитывать поведение людей в анализе распространения эпидемий

Ученые из Университета Ватерлоо предлагают использовать математические модели для анализа распространения инфекционных заболеваний. Об этом пишет «EurekAl..


1 листопада 2011 р. у м. Києві пройшов семінар на тему «Договір про надання медичних послуг. Згода пацієнта на медичне втручання» 1 листопада 2011 р. у м. Києві пройшов семінар на тему «Договір про надання медичних послуг. Згода пацієнта на медичне втручання»

1 листопада 2011 р. у м. Києві пройшов семінар на тему «Договір про надання медичних послуг. Згода пацієнта на медичне втручання»

1 листопада 2011 р. у м. Києві пройшов семінар на тему «Договір про надання медичних послуг. Згода пацієнта на медичне втручання», організований юридичною компанією «Бабич і Партнери» та Медико - правовим сайтом «103-law.org.ua».

Участь у семінарі взяли керівники та головні лікарі клінік, представники адміністративних та юридичних відділів медичних закладів та приватно практикуючі лікарі.

Семінар провели: Олена Бабич, адвокат, засновник та керуючий партнер юридичної компанії «Бабич і Партнери», фахівець у галузі медичного права, яка має багаторічний досвід юридичного обслуговування лікувальних закладів різних форм власності; Олена Беденко-Зваридчук, керівник проекту «Медико – правовий портал «103-law.org.ua», голова Комітету з медичного права Асоціації правників України.

Першу частину семінару розпочала Олена Бабич і присвятила її практичним аспектам складання договорів про надання платних медичних послуг.

Доповідач акцентувала увагу на те, що медична допомога за своєю суттю відноситься до сфери надання послуг, відповідно договори у сфері стосовно її надання повинні укладатись у відповідності із загальноприйнятими вимогами до цивільно – правових договорів та з урахуванням умов, передбачених главою 63 Цивільного кодексу України.

При складанні договорів необхідно чітко розуміти, що вони є документами, які дозволяють передбачити та закріпити масу нюансів, що супроводжують надання медичних послуг даним медичним закладом. Грамотно складений договір допоможе лікувальному закладу звести до мінімуму необґрунтовані претензії з боку пацієнта та виступатиме вагомим інструментом захисту.

Пані Бабич зазначила, що серед найпоширеніших помилок при укладанні договорів є їх підписання від імені медичного закладу особою, що не має належних повноважень. Не рідкими також є випадки зазначення таких положень, що порушують права пацієнтів, закріплені в чинному законодавстві України.

Іноді юристи, при підготовці проектів договорів для медичних закладів, включають в договір формуляр згоди пацієнта на медичне втручання, що законодавством прямо не заборонено, проте, з практичної точки зору, має ряд недоліків. Зокрема, незручності вникають при розширенні обсягів діагностичних процедур чи зміні методів лікування, що досить часто відбуваються в лікувально-діагностичному процесі. На всі зміни має отримуватися згода пацієнта, яка у вище зазначеному випадку має оформлюватися як додаткова угода із змінами умов договору, що тягне за собою обтяження договору додатковою інформацією та збільшення обсягу договору.

Саме питанням отримання від поінформованого пацієнта згоди на медичне втручання, яку вимагає чинне законодавство України, була присвячена друга частина семінару і розкрила її Олена Беденко-Зваридчук.

Доповідач зазначила, що чинне законодавство України в низці нормативних актів містить в собі вказівки на обов’язковість оформлення згоди пацієнта на медичне втручання, її форм, добровільності надання, можливості відмовитись у будь-який момент від медичного втручання тощо.

Проблемним питанням залишається саме уніфікація форми згоди на медичне втручання, терміну дії такої згоди, обсягів інформації, яку вона має містити, та ряд інших питань.

Нормативними актами передбачено, що лікар має надати повну інформацію про стан здоров’я пацієнта (після огляду), запропонувати перелік медичних обстежень та план лікування.

Серед варіантів оформлення згоди на медичне втручання виділяють усний та письмовий, які мають як ряд переваг, так і низку недоліків.

За словами пані Беденко-Зваридчук, досить часто, особливо в педіатричній практиці, лікувальні установи стикаються з тим, що згоду на медичне втручання необхідно отримати від неповнолітньої особи або особи, що визнана недієздатною або обмежено дієздатною. У такому випадку, окрім отримання самої згоди від пацієнта, формуляр має підписати законний представник пацієнта (батьки, опікуни, піклувальники).

Наприкінці семінару відбулася дискусія, під час якої учасники семінару отримали змогу розглянути хвилюючі питання та одержати практичні поради від ведучих семінару.





 Новости

« Февраль ´24 »
ПВСЧПСВ
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829
05


Партнеры




Vox populi - vox dei

Хотите ли Вы принимать участие в коротких интернет-опросах на медицинскую тематику?

Да
Нет


Результаты предыдущих голосований

Как часто Вы посещаете наш ресурс?

 Каждый день - 40 [9%]

 2-3 раза в неделю - 57 [13%]

 Раз в неделю - 60 [13%]

 Пару раз в месяц - 49 [11%]

 Я тут впервые, но обязательно вернусь - 246 [54%]


Всего голосов: 453



Medicus Amicus - это медицинский сайт, фотосайт, психологический сайт,
сайт постоянного медицинского образования, медицинская газета и даже медицинский журнал.
Все замечания и пожелания присылайте используя форму обратной связи
Все права защищены и охраняются законом.
© 2002 - 2024 Rights Management
Автоматизированное извлечение информации сайта запрещено.
Подробности об использовании информации, представленной на сайте
в разделе "Правила использования информации"