Сайт для врачей и фармацевтов
Карта сайта Сделать стартовой Добавить в избранное
Loading
Медицинский информационный портал
Наш мир в возрасте 84 лет 14 апреля 2003 года покинула Любовь Трофимовна Малая, Герой Украины, Герой Социалистического Труда, кавалер ордена Трудового Красного Знамени; орденоносец..


ПСИХУШКА ЗА ПОБЕГ ИЗ ДЕТДОМА

Две недели назад в Гражданскую комиссию по правам человека поступило очередное сообщение по поводу того, что 15-летнего подростка поместили из обычного детского дома в психиатриче..


Мой путь в немецкую клинику

Немецкая медицина является для многих врачей одним из эталонов качества, надежности и мастерства. Это и неудивительно - мне, как хирургу, в своей повседневной клинической деятельно..


Как сдавать PLAB экзамены

лицензии на работу врачом в Великобритании. Однако ему должна предшествовать успешная (с проходным баллом 7) сдача теста по английскому языку (IELTs)...


Каким быть ногтям медицинского работника

Всемирная организация здравоохранения (ВОЗ) обращает внимание на то, что искусственные акриловые ногти способствуют сохранению контаминации рук после использования мыла или содержа..


Охота на фармацевтов и врачей

Две трети судебных юристов США, зарабатывающих на процентах от отсуженных компенсаций пострадавшим, специализируются на "медицинских" процессах - исках к производителям лекарств и..


Клонирован мочевой пузырь

Клонирование человека - дилемма. Клонирование отдельных органов - мечта. Возможность менять старые, отработавшие, больные органы на новые будоражит умы и врачей, и пациентов. Актуа..


МОЗ запроваджує систему безперервного професійного розвитку лікарів та провізорів МОЗ запроваджує систему безперервного професійного розвитку лікарів та провізорів

МОЗ запроваджує систему безперервного професійного розвитку лікарів та провізорів

Міністерство охорони здоров’я України продовжує здійснювати системні заходи щодо переведення підготовки лікарів на європейські стандарти, що дозволить суттєво підняти якість підготовки студентів і лікарів та поліпшити рівень надання кваліфікованої медичної допомоги населенню. Зміни у вітчизняній вищій медичній освіті та кадровій політиці здійснюються еволюційно і з урахуванням національних традицій та громадської думки.

В Україні впроваджуються нові стандарти підготовки лікарів і провізорів, запроваджено нові навчальні плани, які відповідають міжнародним вимогам.. Кардинально змінена державна атестація випускників та лікарів-інтернів, запроваджені незалежні від навчальних закладів ліцензійні інтегровані іспити “Крок” та професійно-орієнтовані державні іспити. Впровджується Концепція додипломної та післядипломної медичної освіти, яка відповідає вимогам Болонського процесу (терміни гармонізовані із загальноприйнятими у ЄС - до 2010 року).

Запровадження резидентури та системи безперервного професійного розвитку лікаря, який повинен володіти усіма сучасними медичними технологіями - ще один важливим кроком у реформуванні післядипломної медичної освіти.

Довідково:

На початку нинішнього сторіччя Всесвітня Федерація медичної освіти впровадила принципово нове поняття – безперервний професійний розвиток (БПР) лікарів та провізорів. Його метою є збереження на високому рівні знань та вмінь, а також їх постійне вдосконалення у відповідності з вимогами часу. Безперервний професійний розвиток (БПР) для лікарів та провізорів - це період їх навчання та підготовки, що починається після завершення базової медичної, фармацевтичної освіти та інтернатури (резидентури) і клінічної ординатури, і триває впродовж всього професійного життя кожного лікаря та провізора.

Основними принципами БПР є гуманістичний характер, демократизація освіти, інтеграція формальних і неформальних освітніх структур традиційного і нового типу, гнучкість навчальних планів і програм, альтернативність підходів до організації навчального процесу, незалежність і самоспрямованість навчання, зв'язок навчання з життям, професійною і соціальною активністю індивіда.

БПР розглядається з одного боку - як професійне зобов'язання кожного фахівця, з другого боку – як важлива передумова підвищення якості медичної та фармацевтичної допомоги. Суттєвим кроком у напрямі підвищення фаховості стане запровадження практики ліцензування практичної діяльності лікарів. В міжліцензійний період лікарі мають поглиблювати свою компетентність, використовуючи різноманітні форми й види навчання.

У той же час, при розробці даної системи в України приймались до уваги тенденції української школи щодо підвищення кваліфікації лікарів та провізорів, а також визнані в усьому світі труднощі в передачі медичних знань.

Нова система післядипломної освіти спрямована на індивідуалізацію навчання, використання сучасних методик та технологій активного навчання, перспективних технічних засобів навчання, насамперед нових іноваційних технологій. Сьогодні у навчальному процесі стає ефективнішим викладачу, завдяки доступності до інформаційних ресурсів якомога більшої кількості населення, в тому числі людей з фізичними обмеженнями, територіально віддалених від банків знань, представити навчальний матеріал у структурованому, зручному та своєчасному для засвоєння вигляді, а також здійснити контроль засвоєння знань. Такий позитивний досвід уже має Національна медична академія післядипломної освіти ім.П.Шупика МОЗ, де створено Центр дистанційної медичної освіти і запроваджено нові методологічні підходи у післядипломній освіті лікарів та провізорів.

Система державних стандартів вищої освіти України, з одного боку, чітко регламентує вимоги до якості підготовки фахівця, а з іншого, визначає нормативний обсяг змісту підготовки спеціаліста.

Перехід до нового типу навчання та виховання, насамперед впровадження дистанційних форм навчання, засад кредитно-модульної системи в післядипломній медичній освіті і БПР незабаром змінить усю педагогічну систему професійної медичної (фармацевтичної) школи.

На даний час МОЗ розробляє теоретичні та організаційні основи БПР лікарів та провізорів.

Прес-служба МОЗ


Оценка статьи: 3.6
  плохо234  5 хорошо


 Новости

« Май ´24 »
ПВСЧПСВ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
25


Партнеры




Vox populi - vox dei

Хотите ли Вы принимать участие в коротких интернет-опросах на медицинскую тематику?

Да
Нет


Результаты предыдущих голосований

В каком виде Вы предпочитаете читать книги по медицине?

 Только бумажные издания - 35 [12%]

 Предпочитаю бумажные, но согласен и в электронном виде - 94 [33%]

 Мне все-равно электронные или бумажные, лишь бы полезные - 101 [36%]

 Предпочитаю электронные, потому, что они дешевле бумажных аналогов - 51 [18%]


Всего голосов: 282



Medicus Amicus - это медицинский сайт, фотосайт, психологический сайт,
сайт постоянного медицинского образования, медицинская газета и даже медицинский журнал.
Все замечания и пожелания присылайте используя форму обратной связи
Все права защищены и охраняются законом.
© 2002 - 2024 Rights Management
Автоматизированное извлечение информации сайта запрещено.
Подробности об использовании информации, представленной на сайте
в разделе "Правила использования информации"