Сайт для врачей и фармацевтов
Карта сайта Сделать стартовой Добавить в избранное
Loading
Медицинский информационный портал
Наш мир в возрасте 84 лет 14 апреля 2003 года покинула Любовь Трофимовна Малая, Герой Украины, Герой Социалистического Труда, кавалер ордена Трудового Красного Знамени; орденоносец..


ПСИХУШКА ЗА ПОБЕГ ИЗ ДЕТДОМА

Две недели назад в Гражданскую комиссию по правам человека поступило очередное сообщение по поводу того, что 15-летнего подростка поместили из обычного детского дома в психиатриче..


Мой путь в немецкую клинику

Немецкая медицина является для многих врачей одним из эталонов качества, надежности и мастерства. Это и неудивительно - мне, как хирургу, в своей повседневной клинической деятельно..


Как сдавать PLAB экзамены

лицензии на работу врачом в Великобритании. Однако ему должна предшествовать успешная (с проходным баллом 7) сдача теста по английскому языку (IELTs)...


Каким быть ногтям медицинского работника

Всемирная организация здравоохранения (ВОЗ) обращает внимание на то, что искусственные акриловые ногти способствуют сохранению контаминации рук после использования мыла или содержа..


Охота на фармацевтов и врачей

Две трети судебных юристов США, зарабатывающих на процентах от отсуженных компенсаций пострадавшим, специализируются на "медицинских" процессах - исках к производителям лекарств и..


Клонирован мочевой пузырь

Клонирование человека - дилемма. Клонирование отдельных органов - мечта. Возможность менять старые, отработавшие, больные органы на новые будоражит умы и врачей, и пациентов. Актуа..


На прийомі у адвоката На прийомі у адвоката

На прийомі у адвоката

Могу ли я (врач-фтизиатр), находясь в декретном отпуске по уходу за ребенком до 6 лет, получить второе платное медицинское образование (курсы специализации, в частности, по рентгенологии)?

Відповідь:

Стаття 18 Закону України „Про відпустки” від 15 листопада 1996 р. №504/96-ВР регулює правовідносини, що складаються з приводу відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Так, відповідно до ст.18 Закону після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Оскільки відповідно до ст.4 Закону України „Про відпустки” цей вид відпусток є соціальною відпусткою, то підприємство за рахунок власних коштів може надавати жінкам частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості. Частина 6 ст.179 Кодексу законів України „Про працю” передбачає, що у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку.

За бажанням жінки або осіб, зазначених у частині третій цієї статті, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При цьому за ними зберігається право на одержання допомоги в період відпустки для догляду за дитиною (ч.4 ст.18 Закону).

Відповідно до Закону України „Про освіту” не встановлюється жодних обмежень громадян на отримання освіти в Україні. Оскільки відпустка для догляду за дитиною є проявом соціального захисту населення, то ці правовідносини ніяким чином не пов’язані з правом на освіту. Крім того, відповідно до ст.53 Конституції України кожен має право на освіту.

Жодний нормативно-правовий акт України не містить заборони щодо можливості за власний рахунок отримати додаткову освіту.

Тому можна дійти висновку, що Ви маєте право на отримання другої медичної освіти.

Мы, врачи поликлиники Марковской ЦРБ, ежемесячно по графику ургентной помощи на дому, утвержденному главным врачом, вне рабочего времени оказываем медицинскую помощь населению района. Просим объяснить, какими законодательными документами аргументированы наши так называемые «графики ургентности», оплата которых совершенно разная. Дежурного врача в больнице нет, и вопрос о нем категорически игнорируется. Если ургентный специалист несет дежурство и получает за это копейки, имеет ли он право не подписывать „график ургентности” и отказывать в оказании медицинской помощи в нерабочее время?

Відповідь:

Правовідносини по атестації медичних робітників регулюються Кодексом законів про працю України, наказом МОЗ «Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров'я» від 25.05.2006 N 319, Основами законодавства України про охорону здоров’я, Стандартами державної акредитації закладів охорони здоров’я України, наказом МОЗ про «Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення», Кримінальним кодексом України.

Згідно ст. 50 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Однак у зв’язку з особливістю лікарської роботи робочий час для лікарів скорочено до 33-х годин на тиждень для лікарів, зайнятих виключно амбулаторним прийомом хворих. Проте у ті дні, коли згідно з графіком роботи або правилами внутрішнього трудового розпорядку ці лікарі працюють у стаціонарі (чергування), на дільниці, проводять санітарно-просвітню та профілактичну роботу, диспансеризацію, тривалість їх робочого дня становить 38,5 години на тиждень (ст.1.2. наказу МОЗ «Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров'я»). Оплата цієї роботи здійснюється згідно ст. 1.8. «Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення»: розміри доплат за роботу в нічний час, суміщення посад (професій) та інших виплат визначаються адміністрацією закладів, установ за погодженням з профспілковими комітетами за рахунок і в межах фонду заробітної плати та відображаються в розрахункових відомостях на виплату заробітної плати. Також у ст. 3. 3. 5. Стандартів державної акредитації закладів охорони здоров’я України зазначено, що у закладах охорони здоров’я мають бути наявні графіки ургентних чергувань лікарень та відділень.

У ст. 139 Кримінального кодексу зазначено: ненадання без поважних причин допомоги хворому медичним працівником, який зобов’язаний, згідно з установленими правилами, надати таку допомогу, якщо йому завідомо відомо, що це може мати тяжкі наслідки для хворого, тягне за собою кримінальну відповідальність. Стаття 78 Основ законодавства України про охорону здоров’я закріплює за медичними працівниками обов’язок безплатно надавати першу невідкладну медичну допомогу громадянам у разі нещасного випадку та в інших екстремальних ситуаціях.

Таким чином, ви не можете відмовитися від підписання графіку ургентності, якщо головним лікарем додержані вимоги ст. 1.2. наказу МОЗ «Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров'я»: коли згідно з графіком роботи або правилами внутрішнього трудового розпорядку ці лікарі працюють у стаціонарі (чергування), на дільниці, проводять санітарно-просвітню та профілактичну роботу, диспансеризацію, тривалість їх робочого дня становить 38,5 години на тиждень. Також у ст. 3. 3. 5. Стандартів державної акредитації закладів охорони здоров’я України закріплено, що у закладах охорони здоров’я мають бути наявні графіки ургентних чергувань лікарень та відділень. Оплата ж вашої праці має здійснюватися відповідно до наказу МОЗ про «Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення», відповідно до ст. 1.8 якого розміри доплат за роботу в нічний час, суміщення посад (професій) та інших виплат визначаються адміністрацією закладів, установ за погодженням з профспілковими комітетами за рахунок і в межах фонду заробітної плати та відображаються в розрахункових відомостях на виплату заробітної плати. У наданні медичної допомоги у неробочий час відмовити ви не правомочні, адже відповідно до ст. 78 Основ законодавства України про охорону здоров’я медичні працівники зобов’язані безоплатно надавати першу невідкладну медичну допомогу громадянам у разі нещасного випадку та в інших екстремальних ситуаціях. За ненадання без поважних причин допомоги хворому медичним працівником, який зобов’язаний, згідно з установленими правилами, надати таку допомогу, якщо йому завідомо відомо, що це може мати тяжкі наслідки для хворого, тягне за собою кримінальну відповідальність (ст. 139 Кримінального кодексу).

Венедіктова І.В., к.ю.н., доцент

Medicus Amicus


Оценка статьи: 1.6
  плохо234  5 хорошо


 Новости

« Февраль ´24 »
ПВСЧПСВ
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829
25


Партнеры




Vox populi - vox dei

Хотите ли Вы принимать участие в коротких интернет-опросах на медицинскую тематику?

Да
Нет


Результаты предыдущих голосований

Как часто Вы посещаете наш ресурс?

 Каждый день - 40 [9%]

 2-3 раза в неделю - 57 [13%]

 Раз в неделю - 60 [13%]

 Пару раз в месяц - 49 [11%]

 Я тут впервые, но обязательно вернусь - 246 [54%]


Всего голосов: 453



Medicus Amicus - это медицинский сайт, фотосайт, психологический сайт,
сайт постоянного медицинского образования, медицинская газета и даже медицинский журнал.
Все замечания и пожелания присылайте используя форму обратной связи
Все права защищены и охраняются законом.
© 2002 - 2024 Rights Management
Автоматизированное извлечение информации сайта запрещено.
Подробности об использовании информации, представленной на сайте
в разделе "Правила использования информации"