Сайт для врачей и фармацевтов
Карта сайта Сделать стартовой Добавить в избранное
Loading
Медицинский информационный портал
Наш мир в возрасте 84 лет 14 апреля 2003 года покинула Любовь Трофимовна Малая, Герой Украины, Герой Социалистического Труда, кавалер ордена Трудового Красного Знамени; орденоносец..


ПСИХУШКА ЗА ПОБЕГ ИЗ ДЕТДОМА

Две недели назад в Гражданскую комиссию по правам человека поступило очередное сообщение по поводу того, что 15-летнего подростка поместили из обычного детского дома в психиатриче..


Мой путь в немецкую клинику

Немецкая медицина является для многих врачей одним из эталонов качества, надежности и мастерства. Это и неудивительно - мне, как хирургу, в своей повседневной клинической деятельно..


Как сдавать PLAB экзамены

лицензии на работу врачом в Великобритании. Однако ему должна предшествовать успешная (с проходным баллом 7) сдача теста по английскому языку (IELTs)...


Каким быть ногтям медицинского работника

Всемирная организация здравоохранения (ВОЗ) обращает внимание на то, что искусственные акриловые ногти способствуют сохранению контаминации рук после использования мыла или содержа..


Охота на фармацевтов и врачей

Две трети судебных юристов США, зарабатывающих на процентах от отсуженных компенсаций пострадавшим, специализируются на "медицинских" процессах - исках к производителям лекарств и..


Клонирован мочевой пузырь

Клонирование человека - дилемма. Клонирование отдельных органов - мечта. Возможность менять старые, отработавшие, больные органы на новые будоражит умы и врачей, и пациентов. Актуа..


Щирі вітання колективу Національного наукового центру Інститут кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска Смірнова Братусь Токар Хомазюк Ганджа Пиріг Міхньов Грицюк Бобров Коваленко Гватуа Кафедра кардіологічний центр Український ревматологічний центр Центр побічної дії лікарських засобів Державного фармакологічного центру МОЗ України Мedicus Amicus"

Щирі вітання колективу Національного наукового центру "Інститут кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска"

17.05.06 став історичною подією в житті Інституту кардіології, коли Указом Президента України за загальнодержавне значення наукових здобутків Інституту кардіології ім. академіка М.Д.Стражеска було надано статус Національного наукового центру. Ця подія відбулася під час проведення міжнародного кардіологічного форуму "Кардіологія вчора, сьогодні, завтра", на якому були продемонстровані досягнення вітчизняної кардіології:
  • розробка і затвердження Указом Президента "Програми профілактики і лікування артеріальної гіпертензії в Україні";
  • розробка проекту Програми попередження серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань;
  • створення відділення рентген-ендоваскулярної хірургії (інвазивної кардіології);
  • затвердження клінічних класифікацій хвороб системи кровообігу;
  • розробка стандартів діагностики та лікування серцево-судинних захворювань;
  • впровадження в широку мережу кардіологічних закладів сучасного підходу до лікування хронічної серцевої недостатності;
  • розробка діагностичних критеріїв імунологічних та імунопатологічних синдромів, що супроводжують перебіг коронарогенних і некоронарогенних захворювань;
  • створення мережі ліпідних центрів в регіонах України.
Розвиток української терапевтичної школи, в тому числі її кардіологічного напрямку, а також потреби практичної охорони здоров'я зумовили необхідність організації в Україні спеціалізованого науково-клінічного центру, яким став відкритий у березні 1936 р. в Києві Український НДІ клінічної медицини. Його очолив ініціатор створення цього закладу академік М.Д. Стражеско, чиє ім'я носить сучасний Інститут кардіології АМН України. Відкриття інституту було логічним продовженням і важливим етапом розвитку української, зокрема київської, терапевтичної школи.

Діяльність інституту була перервана Великою Вітчизняною війною 1941-1945 рр. Після визволення Києва від фашистських окупантів інститут поновив свою роботу і почав працювати над вирішенням проблем ревматизму, артеріальної гіпертензії, недостатності кровообігу, клінічної фармакології, гематології, нейроендокринних захворювань, патології вагітності за наявності захворювань внутрішніх органів, а також хірургічної патології.

У післявоєнний період під керівництвом М.Д. Стражеска в інституті працювали визначні українські вчені: академік О.І. Смірнова-Замкова, професори О.А. Айзенберг, І.М. Іщенко, А.Л. Міхньов, А.І. Пивовонський, Ф.Я. Примак, Д.Ф. Чеботарьов, С.Н. Шаравський, Д.Н. Яновський, заслужений лікар України О.Л. Пхакадзе, В.А. Хатунцев та ін.

В інституті в різні періоди працювали видатні вчені сучасності: професори Н.А. Гватуа, Р.А. Фролькіс, М.С. Заноздра, О.Г. Камінський, Є.М. Вовченко.

Сьогодні в Інституті продовжують працювати відомі вчені М.К. Фуркало, І.К. Следзевська, Ю.В. Яновський, І.П. Смірнова, В.В. Братусь. В інших наукових закладах працюють вихідці з інституту - широко відомі в Україні і поза її межами науковці - професори А.В. Токар, А.І. Хомазюк, І.М. Ганджа, академік АМН України Л.А. Пиріг.

Після смерті М.Д. Стражеска у 1952 р. інститут очолив його учень професор А.Л. Міхньов, у подальшому посаду директора обіймали професор О.Й. Грицюк (1970 - 1974), професор М.К. Фуркало (1974 - 1989), професор В.О. Бобров (1989-1998), а з 1998 р. інститутом керує професор В.М. Коваленко. У 1952 р. інституту було присвоєно ім'я його засновника, а 1978 р. на новій території інституту відкрито пам'ятник академіку М.Д. Стражеску.

Ще за життя М.Д. Стражеска інститут став клініко-терапевтичною школою, яка визначає основні напрямки розвитку наукової медичної думки в Україні.

З розвитком кардіології та зростанням актуальності цієї проблеми в Україні діяльність інституту поступово набула кардіологічної спрямованості і 1977 р. його було реорганізовано в Український НДІ кардіології.

У 1999 р. Український НДІ кардіології перейшов з відомства МОЗ у відомство АМН, змінивши назву на Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска АМН України. Сьогодні Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска - провідний науковий центр, діяльність якого зосереджується на розв'язанні актуальних проблем сучасної кардіології.

За розроблення та впровадження методів етапного лікування хворих на інфаркт міокарда у 1980 р. співробітників інституту було нагороджено Державною премією України (професори Н.А. Гватуа, М.К. Фуркало, І.К. Следзевська).

Тематика наукових досліджень інституту завжди відповідала кардіологічній ситуації в Україні. Колектив інституту працює над вивченням патогенетичних механізмів розвитку ішемічної хвороби серця, ролі запалення в дестабілізації ІХС, артеріальної гіпертензії та інших найбільш поширених захворювань серцево-судинної системи. Вперше в Україні проведено розробку проблеми етапної реабілітації хворих з гострими порушеннями коронарного кровообігу, що прискорило активізацію хворих, значно зменшило строки тривалої непрацездатності та інвалідності. Розроблені заходи та вдосконалені методи їх діагностики, лікування та профілактики, при цьому значну увагу привертає створення оптимальних методів боротьби з такими життєво небезпечними формами захворювань та їх ускладненнями, як стенокардія, інфаркт міокарда, кардіоміопатія, гіпертонічний криз, порушення ритму діяльності серця, серцева недостатність.

Останнім часом співробітники інституту успішно вирішують проблеми ендоваскулярної та коронарної хірургії, тромболізису. Вперше в Україні розроблені методичні рекомендації до інвазивних втручань, таких, як ургентна коронарографія, внутрішньокоронарний тромболізис, первинна балонна коронарна ангіопластика та ургентне коронарне стентування у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда. Обгрунтовано розвиток реперфузійних центрів для пацієнтів з гострим інфарктом міокарда.

Розроблені способи профілактики рестеноза коронарних артерій після балонної ангіопластики та коронарного стентування. Наукові дослідження проводять відповідно до завдань комплексних науково-технічних програм і пріоритетних напрямків розвитку науки і техніки, зокрема програми "Здоров'я людини" та ін. Інститут є одним із закладів, відповідальних за виконання в Україні програми Всесвітньої організації охорони здоров'я з профілактики основних неінфекційних захворювань.

В інституті розроблена і в 1999 р. затверджена Указом Президента України (№117/99) Програма профілактики артеріальної гіпертензії в державі, мета якої - зниження рівня захворюваності населення на артеріальну гіпертензію, судинні ураження мозку, смертності від ускладнень цієї хвороби, збільшення тривалості та поліпшення якості життя хворих.

Програма розрахована на 1999-2010 рр., її співвиконавцями є 10 міністерств і відомств, органи виконавчої влади.

За розробки та впровадження в практику програми співробітників інституту (Є.П. Свіщенко, Ю.М. Сіренко, В.М. Коваленко, І.П. Смірнова) у 2003р. було нагороджено Державною премією України в галузі науки і техніки.

Можна очікувати, що 10-12 років цілеспрямованих зусиль сприятимуть зниженню смертності від мозкових інсультів на 20-30%, від ішемічної хвороби серця - на 10%.

Щорічно проводиться порівняльний науково-практичний аналіз стану здоров'я населення і кардіологічної служби в усіх регіонах України. Організовано відділ фармакологічного нагляду Державного фармакологічного центру МОЗ України, діяльність якого спрямована на створення та розвиток в Україні системи державного контролю за ефективністю та безпекою ліків як на етапі реєстрації, так і в умовах широкого медичного застосування. Удосконалена також структура інституту. За останнє десятиріччя створено відділи некоронарогенних хвороб серця та клінічної ревматології, клінічної фармакології, фармакотерапії і функціональної діагностики, медико-соціальних проблем кардіології, симптоматичних гіпертензій, дисліпідемії, організовано нові лабораторії: референтної функціональної діагностики, моніторингу показників здоров'я населення, магнітокардіографії, хроматографії, екстракорпоральних методів лікування (ультрафіолетове і лазерне опромінення крові, плазмаферез, гемодіаліз).

В інституті працюють близько 730 чоловік, у тому числі 132 наукових співробітники, з них 32 - доктори наук і 86 - кандидати наук, 3 - заслужені діячі науки, 9 - заслужені лікарі, 3 - заслужені медпрацівники України. Серед співробітників інституту провідні вчені: професори В.В. Братусь, О.П. Вікторов, Т.І. Гавриленко, Л.Г. Воронков, О.С. Гавриш, М.Г. Ілляш, В.М. Коваленко, М.І. Лутай, О.І. Мітченко, Л.С. Мхітарян, Є.П. Свіщенко, Ю.М. Сіренко, О.С. Сичов, I.К. Следзевська, І.П. Смірнова, Ю.М. Соколов, М.К. Фуркало, О.М. Пархоменко, В.О. Шумаков, Г.В. Яновський, доктори медичних наук Л.М. Бабій, Г.С. Воронков, Ж.М. Висоцька, І.М. Горбась, А.П. Дорогой, І.Є. Малиновська, Н.М. Орлова, С.Ю. Савицький, Т.В. Талаєва.

Інститут оснащено сучасною апаратурою та обладнанням (установка для коронароангіографії, комп'ютерний томограф, сучасні ультразвукові кольорові системи, автоматичні комплекси для навантаження, холтерівські ЕКГ-моніторні системи і системи для добового вимірювання артеріального тиску, гамма-камера та ін.).

Розширюються міжнародні контакти інституту, зокрема здійснюється співробітництво з Європейським кардіологічним товариством та американськими кардіологами.

Учені інституту постійно беруть участь у всесвітніх, міжнародних (Австрія, Німеччина, Голландія, Італія, Португалія, США, Туреччина, Філіппіни, Франція, Югославія, Японія та ін.), а також у національних кардіологічних форумах.

Наукові розробки інституту успішно впроваджуються в практику. За останні 5 років видано 63 монографії та навчальні посібники, підручник з ревматології, розроблено оригінальні методики діагностики і лікування, нові кардіотропні препарати. Щороку співробітники інституту публікують понад 400 наукових праць, у тому числі понад 100 - за кордоном.

З 1994 р. на базі Інституту кардіології ім. М.Д. Стражеска видається "Український кардіологічний журнал". У журналі публікуються результати провідних оригінальних досліджень кардіологів усіх регіонів України, проблемні статті, огляди літератури, лекції, спостереження з практики, висвітлюються матеріали Українського та Європейського товариств кардіологів. За 11 років існування журналу видано понад 70 номерів, у яких опубліковано близько 1500 статей. З 1998 р. журнал має сторінку в Інтернеті.

З 2000 р. на базі інституту видається "Український ревматологічний журнал".

Значну увагу в інституті приділяють підготовці кадрів. Щорічно підвищують кваліфікацію лікарі з різних областей України - в клінічній ординатурі, на курсах стажування та інформації, а також на робочих місцях. Наукові кадри готують також через докторантуру і аспірантуру. При інституті функціонує спеціалізована Рада із захисту докторських дисертацій. За останні 20 років було захищено 65 докторських і 250 кандидатських дисертацій, у тому числі вченими інституту - 30 докторських і 95 кандидатських.

Інститут є клінічною базою кафедри кардіології та функціональної діагностики Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика. Щороку на цій кафедрі, яка є головною в Україні, вдосконалюють свою професійну майстерність понад 400 кардіологів, терапевтів, лікарів функціональної діагностики та інтернів. Крім того, свою кваліфікацію підвищують викладачі вищих медичних закладів, головні кардіологи областей, міст та районів з усіх регіонів України.

Кафедра є основною базою підготовки науково-педагогічних кадрів та практичних лікарів-кардіологів, у тому числі іноземних громадян, у докторантурі, аспірантурі та клінічній ординатурі.

За останні 20 років співробітники кафедри опублікували понад 1250 наукових праць, 50 методичних рекомендацій, близько 40 монографій та навчальних посібників, зробили сотні доповідей на міжнародних та національних форумах.

На кафедрі працюють 2 професори, 2 доктори наук, 6 доцентів, 2 старших наукових співробітники, 2 асистенти, з 1985 р. її очолює член-кореспондент НАН і АМН України професор В.О. Бобров. При кафедрі працює проблемна лабораторія з ангіографічних та електрофізіологічних досліджень.

На базі інституту функціонують:
  • Український організаційно-методичний кардіологічний центр;
  • Український ревматологічний центр;
  • Центр побічної дії лікарських засобів Державного фармакологічного центру МОЗ України.
За успішний розвиток медичної науки і підготовку кадрів у зв'язку з 50-річчям інститут нагороджено Почесною грамотою Президії Верховної Ради України (1986).

У зв'язку з 130-літтям від дня народження М.Д. Стражеска виготовлено ювілейний значок та монету, якими нагороджують наукових співробітників і лікарів за вагомий внесок в кардіологію.

Від всього серця вітаємо чудовий колектив Національного наукового центру "Інститут кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска" з ювілеєм і наданням йому цього високого статусу!

Редакція газети "Мedicus Amicus"



Medicus Amicus #3, 2006


 Статья еще не оценена. Будьте первым!
  плохо234  5 хорошо


 Новости

« Август ´24 »
ПВСЧПСВ
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
27


Партнеры




Vox populi - vox dei

Хотите ли Вы принимать участие в коротких интернет-опросах на медицинскую тематику?

Да
Нет


Результаты предыдущих голосований

В каком виде Вы предпочитаете читать книги по медицине?

 Только бумажные издания - 35 [12%]

 Предпочитаю бумажные, но согласен и в электронном виде - 94 [33%]

 Мне все-равно электронные или бумажные, лишь бы полезные - 101 [36%]

 Предпочитаю электронные, потому, что они дешевле бумажных аналогов - 51 [18%]


Всего голосов: 282



Medicus Amicus - это медицинский сайт, фотосайт, психологический сайт,
сайт постоянного медицинского образования, медицинская газета и даже медицинский журнал.
Все замечания и пожелания присылайте используя форму обратной связи
Все права защищены и охраняются законом.
© 2002 - 2024 Rights Management
Автоматизированное извлечение информации сайта запрещено.
Подробности об использовании информации, представленной на сайте
в разделе "Правила использования информации"