Сайт для врачей и фармацевтов
Карта сайта Сделать стартовой Добавить в избранное
Loading
Медицинский информационный портал
Исследователи представили способ снизить цены на вакцины

Используя вакцину Зика в качестве модели, исследовательская группа показала, что платформа ДНК эффективно работает на мышах. После однократной низкой дозы вакцина ДНК защ..


Биологи: люди с повышенной сонливостью в три раза чаще подвержены болезни Альцгеймера

Ученые из Университета Джона Хопкинса в США под руководством биолога Адама Спира выявили, что люди с повышенной дневной сонливостью в три раза чаще страдают от&..


Биологи обнаружили три неуязвимых для антибиотиков бактерии

Каждый год только в США по меньшей мере 2 млн человек заражаются супербактериями — штаммами, устойчивыми к существующим антибиотикам. Из-за отсутстви..


Новый анализ крови предсказывает рак почек задолго до диагноза

В новом исследовании, опубликованном в журнале Clinical Cancer Research, ученые вместе с коллегами из Израильского диагностического центра задались вопросом: мо..


Новый наноматериал уничтожит пленки из микробов, которые развивают кариес

Американские химики представили наноматериал, растворяющий пленки из микробов, которые формируют налет и развивают кариес...


Українцям робитимуть щеплення за новим графіком

Як пояснили в Міністерстві охорони здоров’я, оновлення  в календарі стосуються  вакцинації проти гепатиту В та туберкульозу. ..


Смертельный вирус угрожает пандемией

Число жертв вируса Нипах, эпидемия которого началась на юге Индии, уже достигло семнадцати человек. По словам медиков, на данный момент нет ни вакцины, ни лечения вызываемого вирус..


Свято української кардіології Свято української кардіології

Свято української кардіології

23-25 вересня відбувся Х Національний Конгрес кардіологів України. Його організатор – Асоціація кардіологів України, а точніше, Національний науковий центр «Інститут кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска». Звичайно, вкрай важливою для заходів такого рівня є підтримка влади, Академії медичних наук і Міністерства охорони здоров’я країни. Але перш за все мала бути, і вона була, злагоджена командна робота всього колективу Національного наукового центру «Інститут кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска».

Те, що відбулося, і в чому пощастило прийняти участь значній частині всього осередку лікарів-кардіологів, є визначною подією за розмахом, рівнем, перебігом та очікуваним впливом на подальший розвиток вітчизняної кардіології, її сприйняття в Україні та в світі. Цього року Український дім був не в змозі прийняти всіх учасників, і тому церемонія відкриття конгресу відбувалася в Національному палаці «Україна», а до секційної роботи залучилася ще й Національна філармонія. При всьому цьому від кількості бажаючих прийняти участь в роботі «яблуку ніде було впасти» в усіх залах засідань.

Різноманітні формати – пленарна сесія, пленарні засідання, наукові сесії, науково-практичні симпозіуми, майстер-класи, круглі столи, погляди на проблему, організаційно-методичні семінари, науково-інформаційні засідання, дискусії, генеральна асамблея Асоціації кардіологів України – урізноманітнювали і робили конгрес більш цікавим.

Конгрес двічі ювілейний. По-перше, він був присвячений події світового значення – 100-річчю першої прижиттєвої діагностики з першим систематичним описом клінічної картини інфаркту серцевого м’яза нашими співвітчизниками В.П. Образцовим і М.Д. Стражеском. По-друге, десятий за переліком, він підбивав підсумки плідної роботи Асоціації кардіологів України за окреслений термін.

Неможливо в одному огляді висвітлити всю тематику конгресу, тому маю бажання зосередитися на самих його визначальних частинах – пленарній сесії та заключній доповіді голови Асоціації кардіологів України, директора Національного наукового центру «Інститут кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска» В.М. Коваленко на генеральній асамблеї.

Конгрес відкрив президент Академії медичних наук України О.Ф. Возіанов, який значну частину свого виступу присвятив саме огляду наукової праці В.П. Образцова і М.Д. Стражеска «К симптоматологии и диагностике тромбоза венечных артерий сердца». Всім, кому не байдужі питання гострого інфаркту серцевого м’яза, я б рекомендував прочитати цю працю, бо в ній дуже багато цікавого і важливого не лише стосовно клінічної картини і перебігу, але і механізмів розвитку цієї хвороби. Останніми в значній мірі ще належить оволодіти як науковцям, так і практичним лікарям, бо в них я знайшов докази щодо запального походження процесів в м’язі серця після його пошкодження в зоні тромбозу вінцевої артерії, якими сучасній кардіології, як виявляється, ще потрібен певний час, щоб оволодіти.

Не менш інформативним та впливовим виявилося привітання учасникам Конгресу президента Європейського товариства кардіологів професора Р. Ферарі з Італії, зроблене у вигляді доповіді, в якій він присвятив увагу організаційній структурі, місії та засадам діяльності цієї організації. Дуже приємно було почути про вагомий внесок Асоціації кардіологів України в роботу товариства. При цьому Р. Ферарі оцінив її як сонячне проміння та джерельну воду, без наявності яких існування та розвиток товариства може залишатися тільки добрим побажанням. Цікаво було також почути про започатковану його дружиною під “парасолькою” товариства акцію в підтримку дітей з серцево-судинними захворюваннями. Маю впевненість, що вона знайде підтримку і в нашій країні в межах діяльності національної асоціації.

Кардіолог зі світовим ім’ям Ю. Браунвальд своєю насиченою фактами доповіддю запросив учасників пленарної сесії в «100-літній політ над розвитком сучасної кардіології». Було дуже приємно, коли відлік цієї умовної подорожі він розпочав з фактів першого опису В.П. Образцовим і М.Д. Стражеском інфаркту міокарда, а потім звернувся до відкриття ролі порушень ліпідного обміну в розвитку атеросклерозу М.М. Анічковим, на той час також нашого співвітчизника, не забув і вихідця з України, з ім’ям якого пов’язані всі найбільші досягнення в сучасному розвитку проблеми в колишньому СРСР та його теренів, Є.І. Чазова. Ця поважного віку людина (Ю. Браунвальду 15 серпня 2009 року сповнилося 80 років) продемонструвала легкість думки, вільно оперувала найсучаснішими уявленнями з різних напрямів фундаментальної та клінічної кардіології, однаково вільно посилалася на останні публікації наукових видань з генетики, фармакології, або клінічної кардіології. Своїм прикладом він доводив аудиторії, що для творчої людини немає проблеми віку, а є лише виключно наснага пошуку та доведення до спеціалістів своїх нових відкриттів.

Вшанований і українською кардіологічною спільнотою людина-легенда Є.І. Чазов зосередився на фундаментальних проблемах кардіології. При цьому його доповідь була присвячена конкретним пошукам, конкретним досягненням, що знайшли та мають знайти впровадження в практику в найближчому майбутньому. Його досвід вченого та організатора науки, останні здобутки, якими він з задоволенням ділився з українськими колегами, без заперечень, мають сприяти розвитку і нашої науки та практики.

Конгрес пройшов на одному диханні, його вплив на лікарську спільноту, науковців, практичних кардіологів безсумнівний. В думках, пошуках, результатах, що отримали, кожен з учасників, впевнений, буде ще не один раз звертатися до нього, переглядаючи та порівнюючи з ним, як еталоном, власні факти. В заключній доповіді на генеральній асамблеї голова Асоціації кардіологів України, директор Національного наукового центру «Інститут кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска» В.М. Коваленко наголосив на тому, що коли є сильна реальна команда, для неї немає ніяких перешкод, і вона здатна долати труднощі навіть в найважчі часи економічної та політичної скрути. За його думкою, яку поділив кожен з учасників дійства, Конгрес відбувся за найвищими європейськими і світовими стандартами.

Микола Яблучанський, член Асоціації кардіологів України, головний редактор газети «Medicus Amicus», зав. кафедри внутрішніх хвороб медичного факультету Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна

www.medicusamicus.com


Оценка статьи: 4
  плохо234  5 хорошо


 Новости

« Февраль ´24 »
ПВСЧПСВ
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829
07


Партнеры




Vox populi - vox dei

Хотите ли Вы принимать участие в коротких интернет-опросах на медицинскую тематику?

Да
Нет


Результаты предыдущих голосований

В каком виде Вы предпочитаете читать книги по медицине?

 Только бумажные издания - 35 [12%]

 Предпочитаю бумажные, но согласен и в электронном виде - 94 [33%]

 Мне все-равно электронные или бумажные, лишь бы полезные - 101 [36%]

 Предпочитаю электронные, потому, что они дешевле бумажных аналогов - 51 [18%]


Всего голосов: 282



Medicus Amicus - это медицинский сайт, фотосайт, психологический сайт,
сайт постоянного медицинского образования, медицинская газета и даже медицинский журнал.
Все замечания и пожелания присылайте используя форму обратной связи
Все права защищены и охраняются законом.
© 2002 - 2024 Rights Management
Автоматизированное извлечение информации сайта запрещено.
Подробности об использовании информации, представленной на сайте
в разделе "Правила использования информации"